Wczytuję dane...

BDSM dla początkujących — jak urozmaicić swoje życie seksualne?

Szukanie pomysłów na urozmaicenie życia seksualnego niejednokrotnie kończy się właśnie na BDSM. To forma relacji między ludźmi, którzy odnajdują przyjemność w dominacji nad kimś lub uległości wobec kogoś. Opierają się na założeniu, że przekracza się tylko ustalone wcześniej granice. Seksualne spełnienie na granicy bólu i rozkoszy kusi wiele par do spróbowania, czym jest BDSM. Dziś dowiecie się, jak zacząć oraz po jakie gadżety erotyczne sięgnąć, aby przekonać się o tym na własnej skórze.

Jak zacząć przygodę z BDSM?

Ważne, abyście już na początku określili granice, jakich pod żadnym pozorem nie chcecie przekroczyć. Dotyczą ona zarówno strefy fizycznej, jak i psychicznej i dotyczą obu stron: dominującej oraz uległej. Szczerość jest tu wręcz wskazana. Jeśli partnerka nie życzy sobie penetracji analnej albo partner nie jest przekonany do używania wibratora – należy to uszanować.

Nie śpieszcie się. Odkrywanie tajemnic swojego ciała nie powinno być wyścigiem. To powolny, spokojny i skupiony na wzajemnych potrzebach maraton. Na początku możecie czuć skrępowanie czy wręcz wstyd. Ale nie poddawajcie się. Krok po kroku sprawdzajcie, czy konkretna czynność sprawia Wam przyjemność, czy zupełnie się w Waszym przypadku nie sprawdza. Traktujcie to jak kontrolowaną zabawę w podchody. Testujcie swoje reakcje – delikatnie, z wyczuciem, bez presji. Z czasem przekonacie się, czy więcej przyjemności sprawia Wam muskanie się piórkami po skórze niż krępowanie rąk i nóg (lub na odwrót).

Jako początkujący macie prawo do pomyłek. Nie traktujcie ich jednak jak błędy, a wręcz przeciwnie – pouczającą naukę o Waszych potrzebach, oczekiwaniach i wrażeniach. Możecie obrócić je w żart, traktując jak zabawną anegdotkę, do której będziecie wracać, gdy już przekroczycie swój Rubikon i zaczniecie czerpać pełnię przyjemności z ostrzejszego seksu. Z czasem nabierzecie śmiałości, proponując odważniejszą rozrywkę.

Co dalej, czyli po jakie gadżety erotyczne sięgnąć na początek?

Wiecie już, w jaki sposób chcecie się bawić. Ustaliliście granice, zasady działania, podjęliście też pierwsze próby. Teraz czas na to, aby urozmaicić nieco Wasze starania. Jeśli nie wiecie, jak zacząć lub szukacie pomysłu na pikantny wieczór, sięgnijcie po gadżety erotyczne. Panuje tu tak duże urozmaicenie, że z pewnością znajdziecie dla siebie odpowiedni zestaw BDSM.

Zacznijmy od takich podstaw, jak akcesoria do wiązania. Wszyscy fetyszyści, bez względu na stopień zaawansowania, uwielbiają takie dodatki jak opaski na oczy, maski z otworem na oczy i usta, skórzane kajdanki, obroże i smycze czy liny do krępowania. Każdy z tych przedmiotów można wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów – niekoniecznie zgodnie z przeznaczeniem. Tutaj pozostawiamy Wam pełną dowolność. Bawcie się, wymyślajcie zmysłowe scenki, aranżujcie różne, niecodzienne sytuacje, aby sprawdzać, jak dalece Was to podnieca.

Jak badać granice bólu i rozkoszy? Poprzez wymierzanie kar – oczywiście ich intensywność również powinniście wcześniej omówić. W tym celu warto korzystać z różnego rodzaju gadżetów jak pejcze, szpicruty, packi czy baty. Najczęściej wykonane są ze skóry, rzadziej z innych tworzyw, jak bambus bądź drewno. Zwykły klaps może zamienić się w niezwykłą przyjemność, o ile zostanie wymierzony za nieposłuszeństwo. Do takiego zestawu gadżetów warto dołączyć wspomniane wcześniej kajdanki, obroże czy kneble. Zabawa przybierze wówczas rumieńców!

Nieco bardziej zaawansowani miłośnicy BDSM z czasem sięgają po wymyślne zabawki, choć oczywiście mogą korzystać z nich również początkujący fetyszyści. Mowa np. o metalowych zaciskach z elektrostymulacją. Przypięte do wystającego fragmentu ciała pobudzają i drażnią zmysły. Sporym zainteresowaniem cieszą się też różnego typu wiązania. Korzystanie z erotycznych sznurów wymaga wprawy, ale nikt nie powiedział, że nie możecie użyć ich już na początku przygody z BDSM. Jedyne, co Was w tym przypadku ogranicza, to wyobraźnia. Pamiętajcie tylko o zachowaniu bezpieczeństwa oraz stosowaniu się do ustalonych wcześniej zasad.