Wczytuję dane...

Czy można osiągnąć orgazm w trakcie seksu analnego?

Sposobów na to, aby osiągnąć rozkosz, istnieje mnóstwo. Jednak to, czy będziemy odczuwać pełną satysfakcję ze zbliżenia, zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Są osoby, które nie wyobrażają sobie seksu bez “zachęcaczy”, takich jak zabawki erotyczne. Inni wręcz przeciwnie — wolą kochać się w wersji sauté, czyli pozbawionej dodatkowych gadżetów. W obu przypadkach możemy nabrać ochoty na coś innego niż do tej pory. Wiele par eksperymentując, decyduje się na seks analny. Czy podczas zbliżenia tego typu również można przeżywać orgazm? Odpowiedź “to zależy” nie będzie w tym przypadku ani trochę wymijająca.

Czym jest seks analny – definicja

Erotyczna przyjemność ma wiele źródeł. Jednym z nich może być seks analny – typ zbliżenia płciowego, który polega na stymulacji okolic odbytu w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej u jednego lub obojga partnerów. Pary, które dopiero zastanawiają się nad wprowadzeniem takiego urozmaicenia do swojej sypialni, powinny pamiętać, że w przypadku seksu analnego właściwe nawilżenie odgrywa niebagatelną rolę w zachowaniu komfortu podczas zbliżenia (bardziej niż podczas seksu waginalnego). Wynika to z faktu, że odbyt nie jest naturalnie przystosowany do penetracji. Dlatego chcąc rozpocząć przygodę z seksem analnym, należy dobrze się do niego przygotować.

Czy orgazm podczas seksu analnego jest możliwy?

Orgazm jest kwestią bardzo indywidualną. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że konkretna pozycja seksualna zapewnia maksymalną przyjemność ze zbliżenia. Wiele zależy nie tylko od preferencji, ale także całego mnóstwa innych czynników — także tych, które trudno przewidzieć. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z poszukiwań. Wręcz przeciwnie. Wystarczy dobrze przygotować się do zbliżenia — zarówno fizycznie, jak i mentalnie – aby eksperymentować w poszukiwaniu satysfakcji.

Seks analny jest pod tym względem dość specyficzny. Jak powiedzieliśmy już wcześniej, wymaga on sięgnięcia po dodatkowe wsparcie w postaci lubrykantów. Porządne nawilżenie to w tym przypadku absolutna podstawa nie tylko ze względu na komfort, ale także zdrowie. Z pomocą przyjść mogą przyjść zarówno wspomniane już preparaty zwiększające poślizg, jak i prezerwatywy wykonane z grubszego lateksu.

Gadżety do seksu analnego: przegląd

W zbliżeniu analnym pomocne mogą okazać się również różnego rodzaju gadżety przeznaczone właśnie do seksu “od tyłu”. Wśród nich znajdziemy propozycje zarówno dla pań, jak i panów, takie jak korki analne, wibratory, plugi czy akcesoria do lewatywy. Zabawki te zostały zaprojektowane z myślą o odbycie, który jest węższy niż wagina, a przy tym wrażliwszy na wszelkie czynności stymulujące. Nie powinno dziwić więc, że na przykład wibratory analne wyglądają nieco inaczej niż te klasyczne. Istnieje też szeroki wybór akcesoriów o bardziej opływowych kształtach. Mowa tu m.in. o plugach i korkach odpowiednich do zabaw we dwoje lub w pojedynkę. Można wykorzystać je do testowania własnych granic, aby przekonać się, jakiego typu ruchy sprawiają przyjemność, a które z nich są nie do zaakceptowania.

Seks analny – popularne pozycje

Początkujący amatorzy seksu analnego nie muszą od razu sięgać po gadżety erotyczne. Zanim to nastąpi, mogą przetestować w łóżku pozycje zalecane przy zabawach “od tyłu”. Mowa tu na przykład o popularnej opcji “na misjonarza”, z tą różnicą, że partnerka lub partner odwraca się plecami. Wystarczy lekko unieść biodra, aby doszło do penetracji.

Inną, dość znaną pozycją, jest ta “na pieska”, w której partner lub partnerka klęka i wypina pośladki, aby ułatwić dostęp do anusa drugiej osobie. Ciężar ciała opiera wówczas na łokciach lub przedramionach. Taki układ pozwala na głębszą penetrację.

Do zestawu warto dołączyć pozycję “od tyłu” na stojąco — dla partnerów mniej wygimnastykowanych (bądź różniących się wzrostem) dobrym wsparciem okaże się ściana lub krzesło, dzięki którym można lekko odchylić się, aby ułatwić penetrację.

Warto pamiętać, że bez względu na to, czy sięgamy po gadżety, czy może testujemy nową pozycję w sypialni – seks analny wymaga delikatności, wyczucia oraz otwartej zgody obojga partnerów na nową formę wspólnego szukania przyjemności.