Wczytuję dane...

Jak działają prezerwatywy z prążkami i wypustkami?

Zabawę we dwoje można urozmaicać na różne sposoby – na przykład używając prezerwatyw. Po te powszechnie dostępne, mechaniczne środki antykoncepcyjne sięga się przede wszystkim dla ochrony przed niechcianą ciążą lub chorobami przenoszonymi drogą płciową. A przecież kondomy mogą dać nam coś więcej niż tylko większa swoboda podczas seksu. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiedni wariant.

Dziś przyjrzymy się prążkowanej prezerwatywie z wypustkami. Dowiemy się, czym różni się od standardowych rozwiązań, kto może po nią sięgnąć i dlaczego stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznych gadżetów erotycznych.

Prezerwatywy prążkowane z wypustkami — czym się charakteryzują?

Gdy wyborze dodatkowego zabezpieczenia zwracamy uwagę na różne cechy produktu. Miłośnicy seksu oralnego decydują się zwykle na wersję smakową, a lubiący naturalne doznania – na kondomy wykonane z ultracienkiego lateksu. A co z osobami, które potrzebują bodźców, ale nie chcą sięgać po zabawki erotyczne? Dla nich powstały prążkowane prezerwatywy z wypustkami, których celem jest dodatkowa stymulacja u obojga partnerów podczas penetracji pochwy lub odbytu.

W sprzedaży dostępne są różne wersje kondomów: z delikatnie zaznaczonymi prążkami, z prążkami oraz wypustkami, a także samymi wypustkami, wyraźnie odznaczającymi się na penisie po założeniu prezerwatywy. Wybór wariantu zależy od indywidualnych oczekiwań wobec antykoncepcji. Pary, po wypróbowaniu wszystkich dostępnych rozwiązań, decydują się zwykle na jeden ulubiony wariant. Takie testy mogą stać się zachętą do igraszek. Łączenie przyjemnego z pożytecznym? Argument prawie idealny!

Jak działa prezerwatywa z wypustkami?

Specjalne prążki oraz wypustki, widoczne na całej długości lub w wybranych częściach prezerwatywy, są dość niewielkie, niech nie zmyli Was jednak ich rozmiar. Zostały rozmieszczone wręcz strategicznie, a więc w taki sposób, aby były wyraźnie wyczuwalne podczas zbliżenia. Służą pobudzaniu wrażliwych obszarów ciała znajdujących się w przedsionku pochwy (łechtaczka, wargi sromowe), wewnątrz pochwy (niektóre warianty mogą pobudzać punkt G), a także w okolicy odbytu (wersje do seksu analnego). W pewnym stopniu przyczyniają się też do wzmocnienia wrażeń po drugiej stronie, zwiększając tarcie penisa o ścianki pochwy lub odbytu. Podobnie jak klasyczne kondomy, także te prążkowane uzupełnione zostały o zbiorniczek na spermę. W sprzedaży dostępne są różne warianty z wypustkami: cienkie, z dodatkowym środkiem nawilżającym, dla rozmiaru XXL czy dla osób uczulonych na lateks.

O czym trzeba pamiętać, sięgając po prezerwatywy z wypustkami?

Podczas wyboru kondomów (czy to klasycznych, czy o dodatkowych właściwościach) zawsze należy mieć na uwadze to, że prezerwatywa nie daje stuprocentowej ochrony przed niechcianą ciążą oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dlatego zawsze — zarówno podczas seksu, jak i po stosunku — należy stosować się do zaleceń producenta. Prawidłowo założony i zastosowany kondom może zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, a także poprawić doznania seksualne u obojga partnerów. Dobrze też, jeśli dany wariant będzie pasował do indywidualnych preferencji kobiety i mężczyzny.

Wypustki na prezerwatywie: dla kogo?

Antykoncepcja tego typu przeznaczona jest dla par, które z jednej strony chcą dodatkowo zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową, a z drugiej szukają urozmaicenia w sypialni w postaci niedrogich, powszechnie dostępnych prążkowanych prezerwatyw z wypustkami.

Jak się okazuje, potęgowanie doznań za sprawą mechanicznych środków antykoncepcyjnych jest możliwe. Istnieje szansa, że specjalne prążki oraz wypustki zachęcą do ostrzejszej zabawy, a kto wie, być może staną się początkiem nowej przygody pełnej zmysłowych doznań.

Zanim pobiegniecie po wspomniane kondomy, pamiętajcie, że to od Was zależy intensywność stymulacji. Prążkowana prezerwatywa okaże się tylko jednym z wielu elementów, który będzie miał wpływ na satysfakcjonujący seks. Dodatkowa inspiracja nie zaszkodzi jednak!