Wczytuję dane...

Kulki gejszy - stosowanie i zalety

Kulki gejszy, choć głównie zaliczane są do segmentu artykułów erotycznych, znajdują one zastosowanie również w dziedzinie medycyny – zarówno ginekologii, jak i urologii. Dostępne są w wielu rodzajach. Stosują je kobiety, a także w mniejszym stopniu mężczyźni. Czym są zatem kulki dopochwowe lub analne i jak działają kulki gejszy? Jak używać kulek gejszy, aby pozbyć się problemów z inkontynencją, a więc dolegliwościami związanymi z nietrzymaniem moczu, lub jak przywrócić sprawność seksualną za pomocą prostych ćwiczeń i cieszyć się na nowo z życia erotycznego?

Dowiedz się więcej o asortymencie naszego seks shopu. Poznaj akcesoria uznanych na rynku producentów, które rozpalą namiętność i poprawią Twoje życie seksualne. Spełnij swoje fantazje z erozkosz.pl

Medyczne kulki gejszy – co to jest i jak działają kulki gejszy

Kulki do pochwy, określane również jako kulki waginalne lub kulki intymne, to gadżet służący do stymulacji mięśni Kegla. Są to tzw. mięśnie MDM (mięśnie dna macicy), których praca polega na naprzemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu. Aby dobrze zrozumieć, czym są kuleczki gejszy i na co wpływają, należy nieco przybliżyć anatomię kobiet i mężczyzn, a także zwrócić szczególną uwagę na funkcje pełnione przez MDM.

Do zadań mięśni dna macicy należy prawidłowe utrzymanie organów (macicy, odbytu i pęcherza moczowego), a także ich ochrona. MDM kontroluje defekację przy automatycznym, mimowolnym zamykaniu odbytnicy i cewki moczowej w momencie kaszlu, kichnięcia itp. Mięśnie Kegla wspierają tułowie w jego stabilizacji, a także pomagają utrzymać prawidłową postawę. Ponadto odgrywają ważną rolę w życiu seksualnym – właściwa praca MDM pozwala rozluźnić mięśnie w stanie podniecenia i otworzyć pochwę.

Warto nadmienić, że choć mięśnie Kegla częściej kojarzone są z anatomią kobiet, mężczyźni również posiadają ten rodzaj narządu – między nasadą penisa a odbytem. Jest on jednak gęściej utkany, a także wykazuje on większą wytrzymałość. Niegdyś, aby wzmocnić mięśnie Kegla, mężczyźni wstrzymywali strumień podczas oddawania moczu. Szybko jednak porzucono ten rodzaj ćwiczeń z powodu bakterii zwartych w urynie, które niewydalone mogą prowadzić m.in. do zapalenia pęcherza moczowego, zapalenia cewki moczowej, zbierania się kamieni nerkowych, odczuwania bólu w dolnej części pleców, a także uczucia napierania na pęcherz.

Osłabienie MDM może być wynikiem np. porodu. U kobiet zatem problem z mięśniami Kegla występuje znacznie częściej, co przyczynia się m.in. do inkontynencji, a więc dolegliwości związanych z niekontrolowanym popuszczaniem moczu, w skrócie NTM. Aby sprawdzić, czy narząd pracuje w sposób prawidłowy, wystarczy zacisnąć mięśnie w podobny sposób, jak podczas próby powstrzymania gazów, lub dotknąć miejsca między odbytem a genitaliami, którego ruch powinien być odczuwalny w trakcie zaciskania zwieraczy.

Wracając do kulek gejszy i ich zastosowania. Sam gadżet tworzą niewielkie kule przeważnie osiągające średnicę od około 3 do 4 cm. Te większe, przeznaczone dla osób zaawansowanych, będą miały nawet 10 lub więcej centymetrów w obwodzie. Wewnątrz piłeczek mogą znajdować się mniejsze kuleczki, które podczas ruchu zaczynają drgać i obijać się od ścianek. W momencie wyjmowania kulek (czy to z pochwy czy też odbytnicy) również dochodzi do wibracji, wywołujących mimowolne zaciskanie się mięśni. Ćwiczenie to można porównać do treningów siłowych, gdzie dochodzi do pobudzenia narządów czynnych narządu ruchu. Różnica zachodzi jedynie w sposobie stymulacji i obszarze poddanym aktywizacji. Niemniej jednak proces w obu tych przypadkach związany jest z napinaniem i rozciąganiem mięśnia – czynność ta ma w rezultacie wzmocnić narząd.   

Reasumując. Kulki gejszy mogą zatem spełniać podwójną funkcję:

  • terapeutyczną, poprawiającą komfort życia poprzez ułatwienie zapanowania nad zwieraczami cewki moczowej,
  • intymną o charakterze erotycznym, wpływającą na intensywność doznań podczas stosunku seksualnego.

Kulki erotyczne – rodzaje

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kulek gejszy. Warto przed zakupem zapoznać się z ich możliwościami, a także tworzywami wykorzystanymi do ich produkcji.

  • Wibrujące kulki gejszy – stosowane dla uzyskania lepszych doznań seksualnych zarówno w trakcie stosunku, jak i przed. Jest to najnowszy rodzaj tego typu gadżetów, do których dołączany jest pilot. Za pomocą zdalnego sterowania w łatwy sposób można kontrolować poziom wibracji. Doskonale sprawdzą się w tej roli Kulki-Vibrating Silicone Kegel Balls  (masażer o 10 poziomach wibracji), a także kulki stymulujące z wibracjami na pilota od firmy FoxShow z aloesowym lubrykantem w zestawie.
  • Kulki gejszy progresywne – kulki progresywne składają się z większej liczby ciężarków. Są szczególnie polecane parom, które chcą osiągnąć jeszcze wyższy stopień podniecenia w trakcie gry wstępnej. Warte uwagi są Velvet Balls z 3 kulkami lub Velvet Balls z 4 kulkami.
  • Kulki gejszy silikonowe – dzięki nieporowatej powierzchni i gęstej strukturze łatwo je utrzymać w czystości. Silikonowe kulki gejszy można w prosty sposób ogrzać, przez co doznania seksualne są jeszcze bardziej odczuwalne. Polecane są tu szczególnie jedwabiście gładkie, miękkie i elastyczne kulki gejszy Black Velvet, a także kulki analne dla kobiet i mężczyzn Pretty Love.
  • Kulki dopochwowe lecznicze (tzw. biofeedback) – kulki dla kobiet, o których mieliśmy okazję już wspomnieć. Wewnątrz zostały umieszczone mniejsze piłeczki, które podczas użytkowania odbijają się od ścianek tych większych. Powstałe drgania przenoszone są na MDM, co doprowadza do skurczu mięśni Kegla. Doskonałym wyborem okażą się tu kulki gejszy z linii Duo-Balls dostępne w wielu kolorach.
  • Metalowe kulki do masturbacji – z uwagi na materiał wykorzystany do ich produkcji, są twardsze od poprzedników, a także chłodniejsze podczas pierwszego kontaktu. Podobnie, jak w przypadku biofeedback, kuleczki erotyczne z metalu łatwo jest ogrzać. W chwili zbliżenia skorzystaj z gadżetu od samej Anastasi Steel do stymulacji punktu G. Fifty Shades of Grey – Inner Goddes są przeznaczone dla osób zaawansowanych z uwagi na obwód przekraczający 10 cm.

Kulki gejszy a zdrowie - kiedy stosować kulki gejszy na ćwiczenia mięśni Kegla?

Jak już zdołaliśmy ustalić, kulki gejszy można stosować, jako gadżet medyczno-terapeutyczny w czasie problemów związanych z nietrzymaniem moczu (NTM), lub jako kulki rozkoszy w trakcie stosunku seksualnego. Są one przystosowane zarówno do aplikacji dopochwowej, jak i do penetracji odbytu. "Kulki Kegla" mogą zatem wpływać pozytywnie na elastyczność waginy, która tracona jest wraz z wiekiem lub w wyniku porodu, ale też stymulować sfery erogenne okolic intymnych. Kulki analne sprawdzą się również w przypadku mężczyzn borykających się z zaburzeniem czynności zwieraczy lub poszukujących nowych doznań w seksie.

Kulki gejszy na wypadanie macicy

Ćwiczenia Kegla z kulkami są zalecane mamom, które dotknął problem związany z tzw. wypadaniem macicy – szczególnie na ten rodzaj schorzenia są narażone kobiety po ciąży mnogiej.

Czy kulki gejszy można stosować w ciąży?

W trakcie ciąży, w szczególności tej zaawansowanej, odradza się stosowanie tego typu gadżetów. Wynika to ze zbyt dużego obciążenia organizmu i poszczególnych jego stref – m.in. mięśni Kegla, ale i kości, kręgosłupa etc. Warto zatem przed skorzystaniem z piłeczek dopochwowych skonsultować się ze specjalistą – ginekologiem lub położną.

Kulki dopochwowe - jak używać? Kulki gejszy po porodzie

O ile w powyższym przypadku stosowanie kulek gejszy wiąże się z wieloma przeciwskazaniami, o tyle po porodzie warto skorzystać z gadżetu i jego dobroczynnych właściwości terapeutycznych. Poród jest dla organizmu kobiety ogromnym wysiłkiem. Zarówno wagina, jak i inne mięśnie tracą swoją siłę i stają się bardziej wiotkie. Ćwiczenia mięśni Kegla z kulkami pomogą uelastycznić pochwę. Zleca się, aby stymulację zacząć po okresie połogu.

Jak prawidłowo włożyć kulki gejszy?

Aplikacja gadżetu jest prosta i nie stanowi większego problemu. Kuleczki gejszy możesz wsunąć stojąc, lub siedząc z lekko uniesionymi biodrami. Zadbaj o to, aby piłeczka znajdująca się najgłębiej została umieszczona u ujścia szyjki macicy. Kulka gejszy, która jest najbliżej wejścia pochwy, powinna być osadzona na głębokości około 2-3 cm.

W przypadku penetracji odbytu, kuleczki analne należy wsuwać powoli od najmniejszej do największej – o ile wyposażono gadżet w piłeczki różnej wielkości. Warto skorzystać z dodatkowej pomocy w postaci lubrykantu.  

Jak używać kulek do mięśni Kegla?

Jeśli gadżet będzie wykorzystywany w trakcie seksu, po uprzednim wsunięciu, należy uciskać erotyczne kulki, które pobudzą najbardziej unerwione strefy i tym samym szybciej wywołają podniecenie. Jak ćwiczyć z kulkami Kegla? Dla większych doznań warto wykonać ruchy frykcyjne podobne do tych, które wykonywane są podczas stosunku płciowego, lub też poruszać miednicą na boki.

Gadżet wykorzystywany w celach terapeutycznych należy stosować w trakcie codziennych obowiązków. Podczas chodzenia kuleczki będą wprawiane w ruch, co samoczynnie wywoła pożądany efekt zaciskania się mięśni. Kulki gejszy dla początkujących powinny być mniejsze i lżejsze. Dopiero po pewnym czasie, gdy mięśnie zostaną wzmocnione, dobrze jest przejść do piłeczek większych i cięższych.

Jak dobrać rozmiar kulek gejszy?

Mniejsze kulki gejszy z reguły mają obwód oscylujący między 3 a 4 cm. Te największe dla osób zaawansowanych mogą przekraczać nawet 10 cm.

Jaki rozmiar kulek gejszy sprawdzi się u Ciebie, zależy od tego, w jakim celu gadżet zostanie użyty.  Ponownie odnosimy się do funkcji terapeutycznej i erotycznej. W drugim przypadku celem będzie wywołanie podniecenia i stymulacja obszarów erogennych. Dla lepszych efektów warto sięgnąć zatem po kulki w większym rozmiarze dostosowane do warunków fizycznych i poziomu zaawansowania.

Natomiast do celów terapeutycznych wybierz kulki w mniejszym rozmiarze. W przypadku problemu z MDM piłeczki o dużej średnicy będą cięższe, co w rezultacie będzie osłabiać narząd. Ponadto mięśnie Kegla nie będą w stanie utrzymać kulek wewnątrz pochwy, a to z kolei sprawi, że gadżet będzie wysuwał się z waginy lub z niej wypadał.

Kulki gejszy - jak długo można nosić?

Ćwiczenia z kulkami Kegla nie powinny trwać dłużej niż 40-45 minut. Jest to czas optymalny, który pozwoli na uzyskanie lepszej elastyczności pochwy. Przed każdą aplikacją gadżet należy dobrze umyć – najlepiej pod ciepłą wodą przy użyciu mydła lub specjalnego środka do odkażania.

Jakie kulki gejszy wybrać?

Najlepsze kulki gejszy to te, które zostały wykonane ze sprawdzonych i bezpiecznych materiałów, zarówno minimalizujących ryzyko obtarć odbytu i odbytnicy, śluzówki pochwy, jak i niewywołujących reakcji alergicznych. Struktura gadżetu powinna być gładka i delikatna w dotyku dla łatwiejszej aplikacji.

Wszystkie te wymagania spełnia sylikon medyczny, ABS i szlifowany metal. W przypadku gadżetu z więcej niż jedną kulką należy dokładnie zweryfikować miejsce łączenia obu piłeczek, aby zapobiec ewentualnemu zerwaniu się sznurka lub mostka i problemów z wydostaniem elementu z pochwy, lub odbytu.

Wybieraj jedynie te kulki gejszy, które wykazują się idealnie gładką powierzchnią. Pozwoli to utrzymać gadżet w czystości i pełnej higienie.

Ile kosztują kulki gejszy? Ceny

Wejdź do erotycznego świata z akcesoriami, dzięki którym poznasz seks na nowo. Cena kulek gejszy w sklepie online erozkosz.pl zaczyna się już od niespełna 8 zł za wersję podstawową. Sprawdź nasz asortyment i poznaj gadżety, które podniosą temperaturę w związku. Spełnij swoje najskrytsze fantazje seksualne i poczuj rozkosz, o jakiej zawsze marzyłaś lub marzyłeś. Zagwarantuj sobie i swojej drugiej połowie nowe doznania i stań się ekspertem w dziedzinie erotyki. Polub profil Facebook i dowiedz się, jakie czekają na Ciebie promocje, zniżki i rabaty. Wejdź do sekcji nowego klienta, aby założyć konto.

Gdzie kupić kulki gejszy? Wybierz profesjonalny sklep z gadżetami erozkosz.pl

Od teraz zarówno seksualna zabawa z kulkami gejszy, jak i ćwiczenia z „kulkami Kegla” dla poprawy komfortu życia jest możliwa. Sklep eROZKOSZ to miejsce, w którym możesz liczyć na szeroki wybór asortymentu i dobranie odpowiednich gadżetów do własnych potrzeb. Dowiedz się więcej i sprawdź opinie innych użytkowników i użytkowniczek. Nie wiesz, jakie kulki gejszy kupić? Napisz do nas za pośrednictwem wygodnego czatu lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

eROZKOSZ to nowoczesny sex shop idący z duchem czasu, w którym znajdziesz najlepsze gadżety erotyczne, pozwalające odkryć seks na nowo. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientom i dbając o ich anonimowość, kładziemy duży nacisk na dyskrecję. Twoje zamówienie przygotowujemy w taki sposób, aby nikt nie poznał zawartości paczki.