Wczytuję dane...

Jak stosować żel intymny?

Jak stosować żel intymny?

Żele intymne początkowo były stosowane w czasie badań lekarskich. Miały za zadanie ułatwienie poślizgu przyrządów lekarskich, przeznaczonych do badania kobiet i mężczyzn. Dopiero później trafiły do naszych sypialni. Stosowane były głównie w przypadku pewnych dolegliwości, takich jak suchość pochwy lub wrażliwość na otarcia, ich popularność rosła, a wraz z nią pojawiały się kolejne rodzaje lubrykantów. Obecnie na naszym rynku dostępne są najróżniejsze ich rodzaje. Znajdziemy żele intymne na bazie wody lub silikonu. Bezzapachowe i bezsmakowe lub jadalne o konkretnym smaku czy zapachu. W naszej ofercie znajdziecie również żele intymne przeznaczone do seksu analnego, oralnego lub fistingu. Żele stymulujące i dające dodatkowe nawilżenie okolic intymnych.

Co to jest lubrykant?

Nawilżające żele intymne to produkty przygotowane do stosowania zarówno do masażu, jak i do użytku podczas stosunku. Mają za zadanie zmniejszać suchość pochwy i zmniejszać uczucie dyskomfortu w trakcie stosunku seksualnego. Podstawowym składnikiem tego typu żeli jest woda z delikatnym składnikiem zagęszczającym, który nadaje jej konsystencji żelowej. Przede wszystkim służą one nawilżeniu miejsc intymnych i zmniejszeniu tarcia w czasie sexu. Zapobiegają podrażnieniom oraz otarciom, a specjalnie dobrane rodzaje mogą zwiększać doznania partnerów, znieczulać lub rozluźniać wybrane miejsca. Mogą być stosowane do gry wstępnej, pettingu, czy masturbacji. Korzystają z nich z powodzeniem kobiety i mężczyźni.

Jaki żel intymny wybrać?

Większość żeli intymnych jest oparta na wodzie, substancjach hydrofilowych i silikonie. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać najlepszy dla nas.

Żele na bazie wody można bezpiecznie stosować do całego ciała obojga partnerów. Nie pozostawiają one śladów i palm na ubraniach czy pościeli. Najczęściej nie zawierają one dodatkowych substancji dlatego polecane są dla osób ze skłonnościami do alergii i z wrażliwą skórą. Ich mankamentem może być konieczność stosowania większej ilości w czasie dłuższego stosunku.

Żele na bazie silikonów są mocniejsze w działaniu i doskonale nadają się do dłuższego stosowania. Zapewniają one większą ochronę przed otarciami i dzięki temu, że są wodoodporne mogą być stosowane na przykład pod prysznicem lub a wannie.

Żele intymne mogą również pobudzać. Środek potęgujący doznania najczęściej wywołuje przyjemne uczucie mrowienia i rozgrzania lub pobudzającego chłodu. Duży wybór tego typu produktów pozwoli Wam znaleźć najlepszy. Tego typu żel wzmacnia doznania obydwojga partnerów, stosowany w miejscach intymnych zapewnia wyjątkowe wspomnienia.

Kolejną grupą są lubrykanty smakowe, mają one na celu dodanie wrażeń sensorycznych do seksu oralnego. Wybrane smaki i zapachy dodatkowo pobudzają i zwiększają intensywność doznań. Mogą mieć smak dojrzałej truskawki, pysznego ananasa lub luksusowego szampana.

Osobną grupa żeli intymnych są żele do stosunków analnych i fistingu. Tego typu żel często ma właściwości rozluźniające, dzięki odpowiednio dobranym składnikom zapewnia optymalny poślizg i rozluźnienie mięśni, a także delikatny efekt znieczulenia. Tego typu żel chroni delikatną skórę miejsc intymnych przed uczuciem suchości i otarciami, dzięki czemu może dać maksymalne pobudzenie i nawilżenie w trakcie penetracji. Z powodzeniem może być używany w czasie stosunku lub masturbacji.

Gdzie kupić lubrykant?

Popularne lubrykanty znajdziecie w aptekach i drogeriach. Wszystkich klientów zainteresowanych żelami intymnymi o profesjonalnych właściwościach, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Sex shop online. Tutaj znajdziecie lubrykanty na bazie wody i na bazie silkonu, o różnym zastosowaniu. Oferujemy produkty zapachowe, smakowe, hipoalergiczne czy stymulujące. Różne typy produktów o właściwościach nawilżających mogą dodatkowo przynosić efekt znieczulający, rozluźniający lub obkurczający. Każdy z nich powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji. Są to specjalne preparaty stworzone po to aby usunąć dyskomfort związany z suchością pochwy i brakiem nawilżenia okolic intymnych. Zapewniają one najwyższą jakość stosunków seksualnych.