Wczytuję dane...

Korki analne - zastosowanie

Korek analny jest gadżetem, którego zadaniem jest spotęgowanie doznań seksualnych, dostarczenie przyjemności, wywołanie podniecenia, a także niejednokrotnie przygotowanie do seksu analnego. Dla osób mniej doświadczonych, ale otwartych na nowe eksperymenty, korek analny będzie stanowił formę treningu mięśnia odbytnicy. Poprzez stymulację i rozluźnienie mięśni można zapobiec wielu dolegliwościom występującym podczas zbliżenia. Co to jest korek analny i do czego służą zatyczki do odbytu? Jakie zastosowanie mają korki analne oraz jakie są ich zalety?

Dołącz do osób otwartych na nowe doznania i wypróbuj plug analny potęgujący rozkosz. Otwórz się na nowe doświadczenia w sferze seksu razem ze sklepem online eROZKOSZ.

Co to jest korek analny?

Korek analny jest gadżetem erotycznym o stożkowej budowie i profilowanym kształcie, który łączy w sobie, choć nie zawsze, dwie cechy: wąski koniec, umożliwiający szybką i łatwą aplikację, a także szeroką podstawę zapobiegającą przesuwaniu się i wypadaniu gadżetu z odbytu. Jego obła forma ma również inne zadanie. Specjalny ergonomiczny kształt ma zminimalizować prawdopodobieństwo uszkodzenia błony śluzowej odbytu, odbytnicy lub esicy – krętego odcinka jelita grubego. Jego zaokrąglony kształt i szeroka, spłaszczona baza ma zatem z jednej strony uchronić przed podrażnieniami, z drugiej zaś nie dopuścić do wchłonięcia w całości pluga przez odbyt.

Zatyczka analna, korek do odbytu czy też wtyczka analna – jak niekiedy rozróżnia się ten rodzaj gadżetu – należy do segmentu akcesoriów erotycznych bliźniaczo podobnych do wibratorów i sztucznych członków. Zasadniczą różnicą występującą pomiędzy produktami jest ich rozmiar. Korki analne charakteryzują się z reguły mniejszą wielkością i specyficzną budową, która ma ułatwić wsunięcie seks zabawki do odbytnicy.

Do czego służy korek analny?

Dzięki anatomicznemu kształtowi korek analny w prosty sposób można umieścić w odbycie. Jego głównym zadaniem jest wywołanie podniecenia i spotęgowanie doznań seksualnych. Zatyczka do odbytu sprawdza się nie tylko w trakcie gry wstępnej czy autoerotyzmu. Jest używana również podczas seksu z partnerem lub partnerką i spełnia określone zadanie. Stosowany u kobiet zwęża pochwę i dociska jej ścianki do członka znajdującego się wewnątrz niej. Natomiast używany przez mężczyzn będzie stymulować prostatę i gruczoł krokowy, potęgując przy tym intensywność orgazmu.

Niejednokrotnie korek analny pełni rolę gadżetu przygotowującego do penetracji analnej. Poprzez regularną stymulację mięśnia odbytu kontakt analny staje się łatwiejszy, a osoby korzystające z tego rodzaju treningu znacznie rzadziej odczuwają dolegliwości związane z bólem i podrażnieniem zwieracza odbytu, jak i rzadziej obserwują u siebie krwawienie. Poza przyjemnymi korzyściami, jakie bez wątpienia dają zatyczki do odbytu, warto mieć świadomość, że niekiedy jego aplikacja wiąże się z problemami zdrowotnymi, o czym w dalszej części artykułu.

Jak zdołaliśmy wspomnieć, korek analny doskonale sprawdza się podczas zbliżenia z partnerem seksualnym, ale również w czasie gry wstępnej czy masturbacji. Jednakże seks analny dla wielu osób jest kłopotliwy i trudny – głównie za sprawą braku odpowiedniego przygotowania i towarzyszącej temu barierze psychicznej. Natomiast osoby, które po raz pierwszy i bez większego problemu decydują się na ten rodzaj współżycia, nie biorą pod uwagę nieprzyjemnych następstw, którymi mogą być m.in.: uszkodzenie błony śluzowej, podrażnienie mięśnia zwieracza czy zaburzenia jego pracy.

Odpowiednio dobrany korek analny i prawidłowe jego stosowanie rozluźni mięśnie odbytu i pomoże uniknąć negatywnych skutków seksu analnego. Osoby początkujące powinny w pierwszej kolejności wybierać gadżety w mniejszym rozmiarze. Dopiero po nabyciu pewnych zdolności elastycznych przez odbyt i umiejętności rozluźniania mięśni warto zdecydować się na akcesoria analne w większych rozmiarach o bardziej zaawansowanych kształtach.

Korek analny - zalety i rodzaje

Zatyczki odbytnicze wykonuje się z hipoalergicznych, bezpiecznych, gładkich i przyjemnych w dotyku tworzyw, jak:

 • silikon medyczny,

 • metal,

 • drewno,

 • szkło borosilikatowe,

 • kamień.

Rozkoszny korek analny – ogon królika czy lisia kita?

Dla wywołania większego podniecenia u partnera lub partnerki, do bazy korka analnego, niesłużącego do penetracji, niekiedy dołącza się pompon lub ogon - z reguły wykonany z miękkiego i puszystego materiału. Wtyczka analna z dodatkowym elementem w postaci lisiej kity, króliczego lub końskiego ogona głównie zyskuje popularność wśród fetyszystów i miłośników gier o charakterze seksualnym czy inscenizacji erotycznych wywołujących silne podniecenie. Osoby wybierające nietypowe korki analne z reguły kierują się chęcią urozmaicenia życia seksualnego. Specjalnie dla nich w ofercie eROZKOSZ znalazł się Plug-Plug anale Pon Tail Anal z miłym w dotyku pomponem zakończonym delikatnymi włoskami oraz Plug-Fox TAIL- Brown XL imitujący lisią kitę.

Ekskluzywna zatyczka do odbytu w wersji glamour

Na ogonach producenci gadżetów erotycznych nie poprzestali. W ofercie wielu sklepów, w tym także w eROZKOSZ, dostępne są silikonowe jedwabiste korki analne z wibracjami wyposażone w mały silniczek z regulacją intensywności drgań, koreczki analne o specjalnym profilowanym kształcie z wypustkami lub wtyczki analne w postaci spirali, a także zatyczki odbytnicze w wersji glamour ozdobione fantazyjnymi charmsami oraz wysadzane kryształkami imitującymi diamenty. Analna zatyczka w takiej formie uznawana jest za osobliwą biżuterię erotyczną szczególnie stosowaną przez panie podczas intymnych zbliżeń z partnerem. W tej roli doskonale sprawdzi jedna z wersji Plug-Jewellery Silicon dostępna w różnych kolorach, Plug-Jewellery Silver Plug ze stali nierdzewnej lub miłosny Plug-Jewellery Silver Hurt wysadzany migoczącym kryształem w kształcie serca.

Gadżety analne z pompką

Niektóre z oferowanych korków analnych wyposażono w zawór spustowy i ręczną pompkę. Dzięki temu prostemu mechanizmowi zatyczka do odbytu może zmieniać swoją objętość i dopasowywać w zależności od potrzeb i zaawansowania użytkownika. Który gadżet może sprostać temu zadaniu? Balonik analny lateksowy pompowany Anal Balloon Bad Kitty to szansa na niezapomniany czas we dwoje lub sam na sam.

Korek analny w kształcie penisa

Osoby zaawansowane sięgają po zatyczki analne w większym rozmiarze. Dla spotęgowania doznań niejednokrotnie wybór stanowią plugi o fallicznych kształtach zbliżonych rozmiarem do męskiego członka. Są popularne nie tylko wśród pań i mężczyzn kochających zabawy sam na sam. Równie dużą popularnością tego typu akcesoria cieszą u par i stanowią ważny dodatek podczas seksu. Z myślą o potrzebach tych osób w eROZKOSZ zadbaliśmy o szklany korek analny Flawless 16,5 cm Lovetoy dobrze odwzorowujący kształt prącia. Jego lekko zakrzywiony profil ma dodatkowo spotęgować doznania – także u panów poprzez stymulację prostaty. Przyssawka umożliwia stabilne ustawienie zatyczki na płaskiej powierzchni i samodzielną aplikację.

Plug analny zakładany na palec

Zatyczka do odbytu z pierścieniem jest szczególnie uwielbiana przez kobiety. Dzięki obręczy zakładanej na palec gadżet można wyjmować i wkładać, stymulując odbyt w podobny sposób, jak podczas zbliżenia z partnerem. Doskonale sprawdzi się w trakcie samotnych wieczorów i gorących kąpieli. eROSZKOSZ, wychodząc naprzeciw potrzebom seksualnych doznań, zadbał o to, aby w ofercie nie zabrakło gadżetów wyposażonych w element ułatwiający samodzielną stymulację. W tej roli doskonale sprawdzi się korek analny Fifty Shades of Grey zaprojektowany z myślą o wielbicielkach i miłośnikach Christiana Greya i Anastasi Steele.

Spiralna zatyczka do odbytu – korki analne i ich nietypowe kształty

Ostatnią kategorię stanowią plugi analne, które przypominają kształtem:

 • spiralę,

 • połączone ze sobą kulki analne, których rozmiar rośnie stopniowo ku dołowi,

 • zakończone pejczem kulkowe sondy analne o podwójnym zastosowaniu,

 • kotwicę,

 • nabój,

 • połączone ze sobą dwa penisy do równoczesnej penetracji,

 • inne.

Wygląd korków analnych ogranicza jedynie wyobraźnia producentów. Wiele z gadżetów sprzedawana jest wraz z żelem lub dodatkowymi zatyczkami w kilku rozmiarach, jako zestaw wspomagający trening mięśni zwieracza odbytu.

Bezpieczny korek analny – doznania i forma to nie wszystko. Czym kierować się podczas wyboru?

Podobnie, jak w przypadku wibratorów i sztucznych członków, korki analne można dopasować do własnych możliwości oraz indywidualnych upodobań i wybrać na podstawie zróżnicowanej długości. Choć form tego gadżetu jest wiele, podczas wyboru należy kierować się przede wszystkim jakością materiału oraz ergonomią. Dopasowanie się korka analnego do profilu odbytnicy jest kluczowe dla zdrowia i minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych czy dyskomfortu podczas aplikacji.

Korek analny - zastosowanie. Jak włożyć gadżet?

Anatomiczny kształt korka analnego umożliwia jego prostą aplikację. Co więcej, stożkowa budowa – wąska w górnej części i szersza u podstawy – potęguje przyjemność w trakcie wsuwania gadżetu z uwagi na mocno unerwioną strefę odbytu. Jak używać korka analnego? Przyłóż zatyczkę do odbytu i delikatnie przesuń ją stronę odbytnicy. Gładka powierzchnia ułatwia aplikację, a także zapobiega podrażnieniom. Osoby po raz pierwszy używające akcesoriów do stymulacji odbytu, dla jeszcze łatwiejszego umieszczenia korka, powinny dodatkowo skorzystać z hipoalergicznego żelu nadającego lepszy poślizg.

Plugi analne na co dzień – o czym warto pamiętać i dlaczego należy z nich korzystać, zachowując przy tym szczególną ostrożność?

Zatyczki analne przez niektóre osoby są stosowane każdego dnia podczas wykonywania codziennych czynności i obowiązków. Jedynym wyjątkiem są wizyty w toalecie czy też seks, na czas których gadżety są wyjmowane. Zdaniem wielu miłośników tego gadżetu codzienna stymulacja odbytu przynosi więcej przyjemności podczas zbliżeń z partnerem lub partnerką oraz zapobiega dolegliwościom w trakcie penetracji. Nadużywanie zatyczek analnych i noszenie ich przez cały dzień wiąże się jednak z przykrymi dolegliwościami i zaburzeniem motoryki odbytu.

Czy korki analne są bezpieczne?

Zatyczki do odbytu są bezpieczne tylko wtedy, gdy ich stosowanie jest zgodne z zaleceniem producenta. Ważne, aby częste noszenie korka analnego było bezpieczne. Dlatego też osobom, które stosują ten rodzaj stymulacji, rekomendowane są wtyczki analne wyprodukowane ze szkła, aluminium czy stali. Nie poleca się stosowania korków wykonanych z gumy, a także plugów własnej produkcji wytwarzanych w warunkach domowych z nieprzebadanych tworzyw, znajdujących się akurat pod ręką. Powodem są częste podrażnienia, zakażenia, stany zapalne i krwawienie. Należy pamiętać, że odbyt jest niezwykle wrażliwą częścią ciała.

Z czym wiąże się nadmierne używanie zatyczki do odbytu, i jakie dolegliwości towarzyszą osobom korzystającym z gadżetu nieprawidłowo?

 • Szczelina odbytu – szczeliną odbytu nazywa się pęknięcie skóry występujące w okolicach odbytu. Jej pojawienie się związane jest z wieloma sytuacjami. Z reguły szczelina odbytu dotyczy osób cierpiących z powodu dużych i twardych stolców, zapalenia odbytu, zaburzeń przepływu krwi, przewlekłych biegunek, ale także nieprawidłowego korzystania z korków analnych lub gadżetów erotycznych wykonanych z surowców wywołujących podrażnienia.

 • Ból i krwawienie podczas wypróżniania. Obecność krwi w stolcu.

 • Dolegliwości w postaci swędzenia i pieczenia występujące w okolicach krocza i odbytu.

 • Permanentne odczuwanie silnego parcia podobnego do tego podczas wypróżniania.

 • Zaburzenia funkcjonowania zwieracza odbytu, które doprowadzają do nietrzymania stolca.

 • Żylaki odbytu powstające przez naprężenie naczyń żylnych i ucisk nerwów.

 • Wrażenie ciężkości i niepełnego wypróżnienia.

Ile kosztuje korek analny? Cena

W eROZKOSZ masz dostęp do bogatej kolekcji akcesoriów erotycznych w atrakcyjne cenie – korki analne zamówisz już od niespełna 7 zł za sztukę. Zaskocz swoją drugą połowę lub wybierz zatyczki do odbytu na samotne wieczory. Poznaj nowy wymiar seksu. Dołącz do miłośników zabaw erotycznych z korkami analnymi w finezyjnych kształtach lub załóż biżuterię w wersji glamour na romantyczne i intymne wieczory. Poznaj nasze rabaty, zniżki i promocje. Polub profil Facebook, na którym czekają na Ciebie inspiracje i nowości.

Gdzie kupić korek analny? Sklep, z którym pokochasz seks na nowo

Zmień nudny wieczór w czas pełen doznań i niezapomnianej przyjemności. Przekrocz granice i poznaj seks na nowo. Otwórz się na nowe doświadczenia. Wybierz korki analne stworzone z myślą o potrzebach wielu kobiet i mężczyzn. Figlarne i zalotne plugi z ogonem lisa? A może gadżety analne w ekskluzywnej odsłonie? Od Ciebie zależy, na którą wersję zdecydujesz się tym razem.

Wybierz bezpieczne korki analne wykonane z materiałów, które w łatwy sposób utrzymasz w higienie. Brak porowatej tekstury zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń. Sięgnij po rozmiar dopasowany do swoich potrzeb i możliwości. Zamów akcesoria analne dostępne w wielu wersjach. Zrzuć zasłonę nieśmiałości i przekrocz granicę, za którą czekają na Ciebie niezapomniane chwile. Poznaj opinie klientów i dołącz do miłośników rozkoszy.

eROZKOSZ zapewnia pełną dyskrecję i chroni Twoją prywatność. Produkty pakujemy i wysyłamy w sposób, który nie zdradza zawartości przesyłki.