Wczytuję dane...

Jak dbać o nasze seks zabawki?

Jak dbać o nasze seks zabawki?

Instrukcja obsługi

Chociaż czasami wydaje nam się to banalne (bo przecież wiemy, jak korzystać z wibratora!), to czytanie instrukcji może przedłużyć żywot naszej zabawki. O ile producent dołączył taką instrukcję, powinniśmy znaleźć w niej informację na temat tego, jak myć i przechowywać kupiony gadżet oraz jak ładować baterię.

 

Higiena

Dbałość o higienę zabawek w naszej sypialni jest o tyle ważna, że może nas uchronić przed chorobami i infekcjami. Poza tym, odpowiednia troska o przedmiot, przedłuża jego żywotność.

Gadżety erotyczne powinniśmy myć przed i po każdym użyciu. Również wtedy, gdy w trakcie zmieniamy sposób zastosowania z analnego na waginalny. W niektórych przypadkach taka zabawka wymaga również dezynfekcji.

Przedmioty możemy myć w zmywarce (na górnej półce, bez towarzystwa brudnych naczyń) lub gotować przez kilka minut w gorącej wodzie. Jednak nie wyparzymy w ten sposób wibratorów, stymulatorów łechtaczki oraz innych zabawek z mechanizmem elektrycznym.

Polecamy też środki do dezynfekcji akcesoriów erotycznych – są one całkowicie bezpieczne i łagodne dla wrażliwej skóry.

 

Dobry żel

Jeśli używamy lubrykantów, warto zwrócić uwagę na to, z czego zostały przygotowane. Żele silikonowe źle działają na akcesoria z silikonu – mogą zmienić ich kolor i właściwości. Najbezpieczniej dla naszej erotycznej kolekcji jest korzystać z lubrykantów na bazie wody.