Wczytuję dane...

Jak przygotować się do seksu analnego?

Jak przygotować się do seksu analnego?

Seks analny to wyjątkowa i fascynująca forma pieszczot. Wokół niego narosło sporo kontrowersji i błędnych przekonań. Po pierwsze seks analny nie ma nic wspólnego z orientacją seksualną. Przyjemność jako strona biorąca i dająca jest dostępna także dla heteroseksualnych kobiet i mężczyzn. Głównie dla nich jest to rodzaj współżycia uważany za atrakcyjny, ponieważ odbyt jest znacznie węższy od pochwy, co zwiększa ich doznania erotyczne. Stymulujące jest również odkrywanie nowych terytoriów i dotykanie czegoś zakazanego. W przypadku kobiet, silne unerwienie okolic odbytu umożliwia silniejsze doznania seksualne, a więc jego penetracja, połączona z jednoczesną stymulacją pochwy czy łechtaczki potęgują kobiece odczucia. Zaskakujące może być również swego rodzaju zamiana miejsc, w której to mężczyzna staje się stroną pasywną w seksie. Biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania związane z pieszczotami i penetracją odbytu, ważne jest aby do tego rodzaju pieszczot dobrze się przygotować.

Rodzaje seksu analnego

Seks analny nazywany inaczej miłością grecką, gdyż to właśnie starożytnych Greków uważa się za prekursorów tego rodzaju zbliżeń. Najczęściej stosunek analny zakłada penetrację penisem, jednak istnieją także inne formy pieszczot okolic odbytu. Można wyróżnić następujące rodzaje seksu analnego:

  • fingering – to wkładanie do odbytu palców, stanowi bardzo dobrą formę wprowadzenia do tego rodzaju seksu;
  • fisting – jest to wkładanie całej zaciśniętej pięści do odbytu lub penetracja za pomocą całej dłoni; to niebezpieczna forma seksu analnego ze względu na możliwe urazy.
  • rimming – to stymulacja okolic odbytu za pomocą języka (lizanie, wkładanie języka do odbytu). Oprócz tego do odbytu można wkładać rozmaite gadżety erotyczne, np. korki analne, zatyczki, koraliki czy wibratory.

Seks analny – od czego zacząć?

Pierwsze kroki są najważniejsze. Jeżeli przy pierwszej próbie penetracji odbytu dojdzie w nie komfortowej sytuacji i sprawi ona ból lub dyskomfort jest prawie pewne, że do kolejnego zbliżenia w tej formie nie dojdzie. Seks analny może wzbogacić wasze życie erotyczne, ale pod warunkiem otwartości, zaufania i pełnego komfortu. To ma być przyjemność dla Was obojga. Stosunek analny to wyższy stopień intymności. Potrzebny tutaj jest czas, zaufanie i pełna uwaga skierowana na partnera. Nie zależnie od tego czy będziesz osobą aktywną czy pasywną poznawanie nowych lądów i przekraczanie granic w tematach związanych z seksem wymaga zrozumienia drugiej strony i świadomości własnego ciała. Jest kilka zasad których przestrzeganie gwarantuje udane próby z seksem analnym.

Po pierwsze higiena osobista, i to nie tylko przed, ale również w trakcie seksu analnego. Właściwym przygotowaniem do seksu analnego jest zrobienie lewatywy. To w pełni bezpieczny i bezbolesny zabieg który możecie wykonać pod prysznicem. Bardzo ważna jest również higiena w trakcie stosunku. Warto pamiętać, że bakterie znajdujące się w odbycie nie powinny trafić do pochwy, a tym bardziej do ust. Przeniesienie flory bakteryjnej odbytu do pochwy może skutkować zakażeniami i zakończyć się antybiotykoterapią lub środkami antygrzybiczymi. Jeżeli używacie prezerwatyw, zmieńcie ją. Jeżeli nie umyjcie się lub zakończcie stosunek seksem analnym. Pamiętajcie że w czasie stosunku analnego to co było już odbycie nie powinno trafiać nigdzie indziej.

Jednym z najważniejszych elementów jest gra wstępna. Do penetracji penisem czy dildem może dojść tylko wtedy gdy mięśnie są w pełni rozluźnione. Warto zaczynać od pieszczot i dotyku wraz z lubrykantem. By tego dokonać, wystarczy nawilżyć palec lubrykantem i kolistymi ruchami pieścić zwieracz. Wsunięcie palca do środka spowoduje mimowolny skurcz, po chwili jednak mięśnie przyzwyczają się i rozluźnią. Delikatne pieszczoty zwieracza polegające na wsuwaniu i wysuwaniu palca powinny sprawiać przyjemność. Po pewnym czasie można wsunąć drugi palec.

Niezbędnym elementem są lubrykanty, niezbędne w przypadku tego typu pieszczot. Stosując je unikamy dyskomfortu, otarć, a nawet pęknięć skóry, która w okolicach odbytu jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Możemy wybrać zwykłe lubrykanty na bazie wody lub sięgnąć po specjalistyczne żele nawilżające o właściwościach przeciwbólowych i rozluźniających. Dobre przygotowanie do tego typu penetracji sprawi satysfakcję wam obydwojgu, bez bólu, dyskomfortu i zawstydzenia.

Tak jak w przypadku zwykłego stosunku istotna jest również pozycja. Najpopularniejsze to misjonarska, z uniesioną miednicą. Kolankowo łokciowa czyli popularnie zwana na pieska oraz boczna czyli na łyżeczki. Każda para jest w stanie z odrobiną wyobraźni i humoru znaleźć pozycję najlepszą i najwygodniejszą dal siebie. Ważne aby zapewniała komfort psychiczny i przyjemność dla obu stron.

Dodatkowym elementem o którym nie wolno zapominać są akcesoria i gadżety erotyczne. Oferta sklepów jest bardzo bogata. Penetracja analna może być również wzbogacona o erotyczne dodatki specjalnie do tego przeznaczone. Mamy olbrzymi wybór tego typu produktów od korków analnych w kobiecych i męskich wzorach, kulki analne z funkcją drgania lub bez po specjalnie przeznaczone to tego typu zabawy dilda.

Podstawowym warunkiem tego, aby seks analny przyniósł satysfakcję, jest to że partnerzy muszą być podnieceni i rozluźnieni. Długa gra wstępna lub klasyczny stosunek może tutaj pomóc. W czasie pieszczot partnerce lub partnerowi trzeba dać czas, aby mogli przygotować się na dotyk w tym szczególnym miejscu. Powolne, delikatne pieszczoty z zewnątrz działają cuda i pozwalają stopniowo rozluźnić zaciśnięty mięsień. Można więc zacząć od głaskania, pieszczot pośladków, a potem przejść do delikatnej stymulacji okolic odbytu. Następnie można przystąpić do następnej fazy seksu analnego - pieszczot wewnątrz odbytu palcem. W ten sposób przygotowujemy to wrażliwe miejsce na przyjęcie penisa lub dilda. Przy odpowiednim nawilżeniu i dużej dawce cierpliwości zarówno penetracja odbytu partnera jak i partnerki może przynieść sporą dawkę przyjemności. W czasie stymulacji odbytu partnerki lub partnera musimy być uważni na jego reakcje i uczucia. Wszelki ból który jest nieakceptowany przez naszego partnera powinien być sygnałem do zakończenia tego typu zabawy.

Lubrykanty do seksu analnego.

Seks analny to forma aktywności seksualnej, z której wiele osób czerpie przyjemność. Z drugiej strony odbytnica nie jest fizycznie przystosowana do stosunków płciowych, śluzówka odbytu jest ekstremalnie wrażliwa, a ponadto nie wytwarza śluzu ułatwiającego stosunek tak jak pochwa. Te wszystkie czynniki sprawiają, że niektórym seks analny może zupełnie nie odpowiadać. Dlatego w seksie analnym tak ważne są żele nawilżające. Odpowiednio nawilżone okolice odbytu nie będą naważone na uszkodzenia, podrażnienia i ułatwią penetrację. Na szczęście w drogeriach i sklepach takich jak e-rozkosz.pl można znaleźć spory wybór lubrykantów zarówno przeznaczonych do klasycznego seksu jak i typowo do seksu analnego. Lubrykant przeznaczony do seksu analnego najczęściej ma właściwości rozluźniające i przeciwbólowe. Dostępna jest również cała seria żeli nawilżających używanych przy ekstremalnej odmianie stosunku analnego, jakim jest fisting. Żele te w większości przypadków na bazie wody pozwalają na bezpieczne i komfortowe używanie prezerwatyw.

Seks analny - skutki uboczne

Miłość gracka choć nie jest szkodliwa dla zdrowia może mieć wpływ na pojawienie się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: hemoroidy, biegunka, bóle jelit, gazy i zaparcia, rozdęcie brzucha. Seksu analnego nie powinny uprawiać także osoby, mające objawy np. wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, kłykciny kończystej, żylaków odbytu czy zmian zapalnych okolic odbytu. Również w czasie seksu analnego zwiększa się znacząco ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, wirusowym zapaleniem wątroby typu A, wirusowym zapaleniem wątroby typu C lub bakteriami E. coli (Escherichia coli) i wirusem HIV. Ze względu na skutki uboczne seksu analnego trzeba pamiętać, żeby stosunki analne były jedynie urozmaiceniem życia seksualnego, a nie normą.